REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG DROGĄ ELEKTRONICZNĄ
Postanowienia wstępne
1. Na podstawie art. 8 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną ROQET Sp. z o.o. z siedzibą w Krynicy-Zdroju (33-380), przy ul. Stara Droga 20,wpisana do KRS prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS: 0000751834, posiadająca REGON: 381498252, NIP:7343564415, reprezentowana przez Krzysztofa Różana - Prezesa Zarządu, ustala Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną (dalej: Regulamin).
2. Regulamin określa:
a) rodzaje i zakres usług świadczonych drogą elektroniczną;
b) warunki świadczenia usług drogą elektroniczną;
c) warunki zawierania i rozwiązywania umów o świadczenie usług drogą elektroniczną;
d) tryb postępowania reklamacyjnego w zakresie świadczenia usług drogą elektroniczną.
3. Regulamin jest udostępniony nieodpłatnie Usługobiorcy przed zawarciem Umowy - w Siedzibie Usługodawcy i w Serwisie.
4. Usługodawca informuje, że prowadzenie Usług drogą elektroniczną przy wykorzystaniu System uwiąże się z ryzykiem wynikającym z korzystania z sieci Internet, w szczególności dostępu osóbnie uprawnionych do danych przetwarzanych w ramach połączenia.
5. Usługodawca świadczy Usługi zgodnie z Regulaminem.
Definicje
1. Pojęcia używane w Regulaminie oznaczają:
a) Usługa – usługa, której wykonanie następuje przez wysyłanie i odbieranie danych za pomocą systemów teleinformatycznych, na żądanie Usługobiorcy, bez jednoczesnej obecności stron, przy czym dane te są transmitowane za pośrednictwem sieci publicznych w rozumieniu prawa telekomunikacyjnego;
b) Usługodawca – ROQET Sp. z o.o. z siedzibą w Krynicy-Zdroju (33-380), przy ul. Stara Droga20, wpisana do KRS prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS: 0000751834, posiadająca REGON: 381498252,NIP: 7343564415, reprezentowana przez Krzysztofa Różana - Prezesa Zarządu;
c) Usługobiorca – podmiot korzystający z usług Usługodawcy;
d) System – zespół współpracujących ze sobą urządzeń informatycznych i oprogramowania, zapewniający przetwarzanie i przechowywanie, a także wysyłanie i odbieranie danych poprzez sieci urządzenia końcowego w rozumieniu prawa telekomunikacyjnego;
e) Umowa – Umowa o świadczenie usług drogą elektroniczną;
f) Regulamin – Regulamin Serwisu, który w zakresie Usług Elektronicznych jest regulaminem, o którym mowa w art. 8 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 344), dostępny w siedzibie Usługodawcy oraz w Serwisie.
Rodzaj i zakres świadczonych Usług
1. Usługodawca świadczy następujące Usługi:
a) możliwość skorzystania z Formularza kontaktowego.
Zasady korzystania z Formularza kontaktowego
1. Formularz kontaktowy to usługa polegająca na udostępnieniu przez Usługodawcę formularza kontaktowego, przy pomocy którego Usługobiorca może nawiązać kontakt z Usługodawcą.
2. Formularz kontaktowy jest udostępniony w Serwisie Usługodawcy. Skorzystanie z Formularza kontaktowego odbywa się przez wypełnienie niezbędnych pól i przesłanie tych informacji do Usługobiorcy (przycisk „Wyślij”).
3. Skorzystanie z Formularza kontaktowego wiąże się z koniecznością podania oznaczonych w nim danych.
4. Skorzystanie z Formularza kontaktowego jest nieodpłatne.
5. Usługa jest świadczona całodobowo, za wyjątkiem okresów wyłączenia Serwisu Usługodawcy lub prac konserwacyjnych, a także sytuacji niezależnych od Usługodawcy związanych z możliwością dostępu do Serwisu Usługodawcy.
Wymagania techniczne świadczenia Usług
1. Do skorzystania z Usług niezbędne jest posiadanie:
a) sprzętu przy pomocy którego możliwy jest dostęp do Serwisu Usługodawcy;
b) legalnego systemu operacyjnego;
c) aktualnej przeglądarki internetowej;
d) dostępu do sieci Internet.
2. Usługodawca dołoży należytej staranności w celu zapewnienia komfortowego i bezpiecznego korzystania z Usług, jednak należy pamiętać, że korzystanie z Usług może wiązać się z powszechnie znanymi ryzykami dotyczącymi wykorzystywanego sprzętu teleinformatycznego i sieci Internet, w szczególności związanymi z ingerencją osób trzecich w transmisję danych przesyłanych pomiędzy Usługobiorcą a Usługodawcą. W związku z powyższym Usługodawca zaleca stosowanie przez Usługobiorcę środków służących zwiększeniu bezpieczeństwa i zminimalizowaniu możliwości wystąpienia takich ingerencji.
Warunki zawierania i rozwiązania Umowy
1. Umowa jest zawierana na podstawie odrębnej Umowy zawartej pomiędzy Usługodawcą i Usługobiorcą. W przypadku braku odrębnej Umowy, Umowa jest zawierana w sposób dorozumiany, przez skorzystanie z Usług.
2. Rozwiązanie Umowy następuje po zakończeniu świadczenia Usług lub po poinformowaniu Usługodawcy przez Usługobiorcę o zaprzestaniu korzystania z Usług.
Reklamacje
1. Usługobiorcy przysługuje prawo do złożenia reklamacji.
2. Reklamację należy złożyć pisemnie - pisząc na adres Siedziby lub adres e-mail biuro@roqet.pl.
3. Reklamacja powinna zawierać:
a) oznaczenie Usługobiorcy (imię i nazwisko / nazwa);
b) określenie przedmiotu reklamacji;
c) wskazanie daty zaistnienia problemu;
d) opis okoliczności uzasadniających reklamację;
e) podpis.
4. W przypadku, gdy reklamacja nie spełnia wymogów określonych w Regulaminie, Usługodawca może wezwać Usługobiorcę do jej uzupełnienia.
5. W przypadku nieuzupełnienia reklamacji reklamację pozostawia się bez rozpoznania. Pozostawienie reklamacji bez rozpoznania nie zamyka Usługobiorcy drogi do ewentualnego dochodzenia swoich praw w zakresie przewidzianym przepisami powszechnie obowiązującego prawa.
6. Reklamacje rozpatrywane są w terminie 14 dni od dnia ich doręczenia Usługodawcy.
7. Rozstrzygnięcie reklamacji zostanie przekazane w formie pisemnej lub elektronicznej, na adres wskazany przez Usługobiorcę.
Działania niedozwolone
1. Usługobiorcę obowiązuje zakaz wykorzystywania Usług w sposób sprzeczny z prawem, niniejszym Regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego, w szczególności poprzez zakaz zamieszczania w Formularzu kontaktowym treści:
a) o charakterze bezprawnym;
b) naruszających dobra osobiste osób trzecich i/lub mogących narazić Usługodawcę lub osoby trzecie na powstanie szkody;
c) nieprawdziwych, wprowadzających w błąd;
d) wulgarnych, sprzecznych z dobrymi obyczajami;
e) stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa i/lub objętych tajemnicą zawodową lub inną tajemnicą objętą ochroną.
2. Usługobiorcę obowiązuje zakaz wykorzystywania Usług w sposób sprzeczny z ich przeznaczeniem lub powodujących możliwość przeciążenia serwerów wykorzystywanych doświadczenia Usług.
Odpowiedzialność Usługodawcy
1. Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności:
a) w przypadku naruszenia przez Usługobiorcę zasad korzystania z Usług lub ich niewłaściwego użycia;
b) za problemy wynikłe z transmisji danych;
c) za poniesione przez Usługobiorcę koszty;
d) za szkody powstałe po stronie Usługobiorcy lub innych osób w wyniku działania siły wyższej lub korzystania z Usług w sposób sprzeczny z Regulaminem, w tym w szczególności powstałe w wyniku realizacji działań niedozwolonych.
2. Powyższe ograniczenia nie wyłączają odpowiedzialności Usługodawcy za szkody spowodowane umyślnie.
Zmiany Regulaminu
1. Usługodawca ma prawo do wprowadzania zmian w Regulaminie.
2. Aktualna treść Regulaminu dostępna jest w Siedzibie Usługodawcy i w Serwisie.
3. Usługobiorca może nie zaakceptować zmian w Regulaminie, co skutkować będzie brakiem możliwości skorzystania z Usług.
Postanowienia końcowe
1. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie zastosowanie mają przepisy prawapolskiego, w szczególności ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny i ustawy z dnia 18lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
2. W przypadku korzystania z Usług przez osoby będące konsumentami, w zakresie nieuregulowanym w niniejszym Regulaminie stosuje się przepisy ustawy z dnia 30 maja 2014 r. oprawach konsumenta.
3. Usługodawca dopuszcza możliwość polubownego rozstrzygnięcia ewentualnych sporów wynikłych w związku z korzystaniem z Usług.
4. Regulamin wchodzi w życie z dniem 2 grudnia 2024 r.